دوشنبه, 22 خرداد 1402
صنعت حمل و نقل هوایی (Civil)
بازديد رئيس سازمان هواپيمايي كشوري و هيات همراه از فرودگاه بين المللي و منطقه ويژه اقتصادي پيام
 

بازديد رئيس سازمان هواپيمايي كشوري و هيات همراه از فرودگاه بين المللي و منطقه ويژه اقتصادي پيام

 كاپيتان محمد محمدي بخش رئيس سازمان هواپيمايي كشوري به همراه معاونان و مديران خود از فرودگاه بين المللي و منطقه ويژه اقتصادي پيام بازديد كرد.

كاپيتان محمدي بخش گفت: بخش هوايي كشور نقطه قوت جمهوري اسلامي ايران است و دست بلند نظام براي پشتيباني از ماموريت هايش به شمار مي رود، بنابراين امروز ديگر ايجاد يك شهر هوشمند ايده خوشايندي نيست، بلكه يك الزام است.

رئيس سازمان هواپيمايي كشوري به تعيين راهبردها با برنامه اجرايي دقيق و منظم در فرودگاه پيام تاكيد كرد و گفت: فرودگاه پيام يكي از مهمترين ظرفيت هاي موجود فرودگاه هاي ايران است، بنابراين بايد از تمامي ظرفيت ها به خوبي استفاده شود.

وي ضمن تاكيد بر طرح هاي توسعه اي فرودگاه پيام به صورت كلان، خواستار شد: انتظار داريم فرودگاه و منطقه ويژه اقتصادي پيام به قطب توليد قطعات در بخش هوايي در كشور تبديل شود، همچنين در بخش شبيه سازي انتظار مي رود شهر شبيه سازي در اين فرودگاه پايه گذاري شده و با تعيين اولويت ها نسبت به طراحي ساخت و هوشمندسازي اين شهر اقدام كنيد تا با اين اقدام از خروج سرمايه و هزينه هاي هنگفت در حوزه شبيه سازي جلوگيري شود.

كاپيتان محمدي بخش با بيان اينكه امروز سازمان هواپيمايي كشوري شتاب دهنده صنعت است و تلاش دارد براي رفع نيازهاي داخلي و كشورهاي همسايه بكوشد پيشنهاد داد: با راه اندازي پروازهاي كارگو پل هوايي منطقه بين مطنقه ويژه اقتصادي پيام و منطقه جبل علي ايجاد شود.

***برگزاری نمایشگاه صنعت هوایی (ایرشو) ۱۴۰۲در فرودگاه بین المللی پیام

کاپیتان محمدی بخش در ادامه از برگزاری نمایشگاه صنعت هوایی (ایرشو) ۱۴۰۲در فرودگاه بین المللی پیام خبرداد و گفت؛ نمایشگاه با همه توان و حضور دستگاه‌ها و ساختارها، دانشگاهها، دانش بنیان‌ها، آموزشگاهها شرکت‌های هواپیمایی و همه اجزای برگزارکننده مطابق با استانداردهای بین‌المللی برگزار خواهد شد و باید فرودگاه پیام از این فرصت بدست آمده نهایت بهره را ببرد.

وی افزود: در این ایرشو بازدید کنندگان خارجی و داخلی، شاهد هم‌افزایی صنایع مختلف، مجموعه‌های صنعتی موفقی همچون مپنا و تولیدکنندگان قطعات و دانش بنیان‌ها در کنار تیم‌های عملیاتی، استاندارد، اطفای حریق، مهمانداران،آموزشگاهها، تولیدکنندگان قطعات و … خواهند بود. 

کاپیتان محمدی بخش، با تاکید بر برگزاری یک نمایشگاه موفق و منسجم، اثرگذار و متفاوت و پرهیز از برگزاری نمایشگاههای متعدد در حوزه هوایی اضافه کرد: فرودگاه بین‌المللی و منطقه ویژه اقتصادی پیام از بسیاری جهات از جمله نزدیکی به تهران، دسترسی آسان، حضور شرکت‌‌های  دانش‌بنیان‌ها و آی‌تی، موقعیت منحصر به فردی دارد اما برگزاری نمایشگاه صنعت هوایی، می‌تواند فرودگاه پیام را در اذهان به قبل و بعداز برگزاری ایرشوی ۱۴۰۲تقسیم کند.

در ادامه اين بازديد، از استانداردهاي پروازي و تربيت خلبانان از مدارس و مراكز تعليم خلباني فرودگاه پيام بازديد صورت گرفت.

قنبرپور مدير فرودگاه پيام نيز در جريان اين بازديد گزارش كاملي از وضعيت اين فرودگاه ارائه كرد و نمايندگان شركت هاي هوانوردي خصوصي به ويژه در حوزه آموزش خلباني در مجموعه فرودگاه پيام با رئيس سازمان هواپيمايي كشوري گفت و گو كردند کاپیتان محمدی‌بخش ضمن توجه به دغدغه‌ها، مشکلات و موانع توسعه این مراکز راهکارهای لازم را برای حل این مشکلات از جمله مشكلات مربوط به سوخت هواپيماهاي خصوصي و آموزشي را ارائه کرد و قول داد تا این موضوعات بررسی و حل شود.

تصاویر
image_0image_1

آرشیو زمانی