سه‌شنبه, 11 اردیبهشت 1403
صنعت حمل و نقل هوایی (Civil)
بازگشت یک فروند دیگر از هواپیماهای زمینگیر  هواپیمایی کاسپین به ناوگان عملیاتی
 

بازگشت یک فروند دیگر از هواپیماهای زمینگیر  هواپیمایی کاسپین به ناوگان عملیاتی

تمامی هواپیماهای موجود در ناوگان MD کاسپین برای اولین بار فعال شدند‌.

صابر نوروزی مدیر روابط عمومی هواپیمایی کاسپین با اعلام این خبر افزود: یک فروند هواپیمای بوئینگ MD-83 با شماره ثبت EP-CPV با تامین موتور، قطعات مورد نیاز، انجام چک های دوره‌ای و دریافت لیوری جدید و با انجام بدون مشکل تست پروازی وارد چرخه عملیاتی هواپیمایی کاسپین شد و خوشبختانه موضوع زمینگیری هواپیماهای MD این شرکت به دلیل نبود موتور، قطعات و... به اتمام رسید.

مدیر روابط عمومی هواپیمایی کاسپین گفت: با ورود این هواپیما تعداد ۱۴۶ صندلی در دو کلاس بیزینس و اکونومی به چرخه پروازی ناوگان هوایی کشور افزوده شده است. با بازگشت هواپیما به چرخه پروازی با میانگین ۶ سورتی پرواز روزانه ماهانه ۲۲٫۰۰۰ صندلی افزوده خواهد شد.

نوروزی با تشریح وضعیت ناوگان هواپیمایی کاسپین گفت: با توجه به اجرا گذاشتن سیاست توسعه ناوگان و افزایش بهره وری شرکت توسط مدیریت محترم عامل، کاپیتان عادل نورعلی و با تلاش متخصصان مجموعه های مهندسی تعمیرات و صلاحیت پروازی و تدارکات خارجی شرکت، اکنون ۸ فروند هواپیما از ناوگان بوئینگ MD و بوئینگ B737 فعال هستند.

وی همچنین در تکمیل صحبت های خود در خصوص وضعیت ناوگان هواپیمایی کاسپین گفت: در مدت یک ماه نیم اخیر سه فروند هواپیما به ناوگان این شرکت اضافه گردیده و به حول قوه الهی با برنامه ریزی دقیقی که صورت پذیرفته تا یک ماه آتی با اضافه شدن دو فروند دیگر، تعداد ناوگان فعال این شرکت به ده فروند خواهد رسید که به نوعی یک رکورد بی نظیر در سال های اخیر برای این شرکت محسوب می گردد.

تصاویر

آرشیو زمانی