سه‌شنبه, 30 آبان 1402
امور بانوان
نشست هم اندیشی، سیاست گذاری و راهبردی بانوان وزارت راه و شهرسازی در سازمان هواپیمایی کشوری
 

نشست هم اندیشی، سیاست گذاری و راهبردی بانوان وزارت راه و شهرسازی در سازمان هواپیمایی کشوری

ششمین نشست هم اندیشی سیاست گذاری و راهبردی وزارت راه و شهرسازی در سازمان هواپیمایی کشوری با حضور کاپیتان محمدی بخش رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، سیدجوادی مشاور امور بانوان و خانواده وزیر راه وشهرسازی، ...

ششمین نشست هم اندیشی سیاست گذاری و راهبردی وزارت راه و شهرسازی در سازمان هواپیمایی کشوری با حضور کاپیتان محمدی بخش رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، سیدجوادی مشاور امور بانوان و خانواده وزیر راه وشهرسازی، فرجی مشاور بانوان و خانواده رئیس سازمان هواپیمایی کشوری و مشاور بانوان و خانواده سازمان ها و شرکت های تابعه وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.

در این نشست کاپیتان محمد محمدی بخش به نقش راهبردی زنان در صنعت حمل و نقل هوایی اشاره کرد و گفت: امروز با ایجاد زیرساخت های لازم از جمله آموزش مناسب و گسترش مراکز آموزشی سهم بانوان در صنعت حمل و نقل هوایی در حال پیشرفت است.

وی با بیان اینکه امروز هدایت هواپیماهای مسافربری، برج مراقبت، بخش های فنی و ... توسط بانوان با تحصیلات عالیه انجام می شود، گفت: همچنین یکی از سخت ترین مشاغل مهمانداری است که بیشتر توسط خانم ها انجام می شود.

کاپیتان محمدی بخش به نقش آفرینی و جایگاه بالای زنان متخصص ایرانی به ویژه در صنعت حمل ونقل هوایی اشاره کرد و گفت: هرجا که موفقیتی حاصل شده مرهون حضور زنان و مادران قهرمان ایران زمین بوده است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: امروز مرکز پزشکی هوایی این سازمان در عالی ترین سطح و توسط بانوان هدایت می شود و کمترین ریسک در این حوزه را شاهد هستیم.

وی گفت: علی رغم تحریم های اعمال شده علیه صنعت حمل و نقل هوایی از سال 1358 تاکنون، پایه های علمی بانوان ارتقا یافته و از نقش تعیین کننده ای در صنعت حمل ونقل هوایی برخوردارند.

انسیه سید جوادی مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور بانوان و خانواده به نقش چشمگیر بانوان سازمان هواپیمایی کشوری در مناصب مدیریتی اشاره کرد و گفت: با توجه به آمارهای ارائه شده سهم بانوان در مشاغل مدیریتی در سازمان هواپیمایی کشوری بسیار قابل توجه است.

وی افزود: وزیر راه و شهرسازی خواستار افزایش چهار برابری زنان در مناصب مدیریتی اشاره کرد و گفت: هم اکنون این سهم از 8درصد به 10درصد رسیده که نشان از توجه به جایگاه و نقش زنان در مشاغل مدیریتی است.

وی با بیان اینکه سهم مدیریتی بانوان با شتاب در حال رشد است، اظهار امیدواری کرد این سهم با افزایش چشمگیری مواجه شود.

سید جوادی تصریح کرد: 8هزار نفر خانم شاغل در مجموعه وزارت راه و شهرسازی فعالیت دارند که 600 نفر از این افراد مدیران ارشد میانی و پایه هستند که 8 تا 9درصد را در بر می گیرد شاید این رقم خوب باشد اما انتظار بیش از این است.

وی به همترازی شغل مشاور امور بانوان به سطح معاون مدیرکل در سازمان ها و شرکت های دولتی اشاره کرد و گفت: در سازمان هواپیمایی کشوری برای تحقق این  امر همکاری های مناسبی صورت گرفته است.

وی در پایان به برگزاری اولین و بزرگترین همایش بانوان وزارت راه شهرسازی اواخر آذرماه جاری اشاره کرد و گفت این همایش با رویکرد علمی – پژوهشی برگزار خواهد شد.

در ابتدای جلسه سعیده فرجی مشاور امور بانوان و خانواده سازمان هواپیمایی کشوری به تشریح اقدامات و عملکرد یک سال گذشته در این بخش پرداخت و گفت: تعداد بانوان شاغل در این سازمان 97 نفر است که 16 نفر از این تعداد با برخوداری از پست های مدیریتی به ایفای نقش در صنعت حمل و نقل هوایی می پردازند.

تصاویر
image_0image_1image_2

آرشیو زمانی