X
دوشنبه، 19 اردیبهشت 1401 | Article Rating
برنامه ممیزی ارائه دهندگان خدمات ناوبری هوایی در سال ۱۴۰۱ آغاز شد
 

برنامه ممیزی ارائه دهندگان خدمات ناوبری هوایی در سال ۱۴۰۱ آغاز شد

در راستای برنامه جهانی ممیزی نظارت بر ایمنی (USOAP) ایکائو در حوزه ممیزی ارائه دهندگان خدمات ناوبری هوایی، برنامه ممیزی این حوزه برای صدور گواهینامه عملیاتی مربوطه برای اولین بار درکشور آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، این برنامه که با محوریت دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان برنامه ریزی و راهبری می شود تا پایان سال در مهم ترین واحدهای ارائه دهنده این خدمات اجرایی خواهد شد. براین اساس در هفته جاری ممیزی آغاز و در بخش های مختلف در حال انجام است.

لازم به ذکر است؛ ممیزی در کلیه حوزه های ارایه خدمات ناوبری هوایی اعم از مدیریت ترافیک هوایی، مخابرات هوانوردی و هواشناسی هوانوردی، جستجو و نجات، مدیریت اطلاعات هوانوردی و طراحی دستورالعمل های پروازی در ستاد مرکزی شرکت فرودگاه ها، مرکز کنترل فضای کشور و فرودگاه های سراسر کشور انجام خواهد شد.

هدف از این ممیزی ها کسب اطمینان از  وجود انطباق لازم بین استانداردها و خدمات در حال ارايه است تا در صورت لزوم تصمیمات و اقدامات لازم برای ارتقا کیفیت ارايه خدمات اتخاذ و اجرایی گردد. این ممیزی ها در بازه های مشخص برنامه ریزی شده با بازدید، مصاحبه، ارزیابی و تست توسط ممیزان دارای صلاحیت سازمان هواپیمایی کشوری انجام خواهدشد.

 

تصاویر
  • برنامه ممیزی ارائه دهندگان خدمات ناوبری هوایی در سال ۱۴۰۱ آغاز شد
ثبت امتیاز
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: