X
چهارشنبه، 25 اسفند 1400 | Article Rating
رشد پروازهاي نوروزي پس از دو سال از شيوع بيماري كرونا
 

رشد پروازهاي نوروزي پس از دو سال از شيوع بيماري كرونا

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از رشد چشمگير پروازهاي نوروزي پس از دو سال از شيوع بيماري كرونا خبرداد.

کاپیتان محمد محمدی بخش صبح امروز در نشست خبری، ضمن تشریح اقدامات و برنامه‌های سازمان هواپیمایی کشوری؛ توسعه زیرساخت های صنعت هوانوردی، نوسازی و به سازی ناوگان هوایی کشور، تأمین قطعات، نهضت تعمير و نگهداري، بهره گیری از نخبگان صنعت هوانوردی، توسعه هوانوردی عمومی، استفاده از شرکت های دانش بنیان و... را از مهمترین برنامه‌های این سازمان برشمرد.

وی با بیان اینکه صنعت هوانوردی در ایران علی رغم 42 سال تحریم، همواره منشا ارائه خدمات بوده و توانسته روی پای خود بایستد، افزود: در طول 4 دهه تحریم و اعمال فشار بر صنعت هوانوردی توانستیم در تعمیر و نگهداری و تامین قطعات با استفاده از ظرفیت های داخلی نیاز شرکت های هواپیمایی را برطرف کنیم به گونه ای که امروز در این زمینه هیچ وابستگی به خارج از کشور نداریم.

محمدي بخش در خصوص دستورالعمل تاسیس شرکت هواپیمایی با حداقل ناوگان هوایی مورد نیاز، اظهارداشت: براساس مقررات مصوب شورای عالی هواپیمایی داشتن حداقل سه فروند هواپیمای ملکی برای تأسیس ایرلاین الزامی است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با تاکید بر اینکه به زیان دهی شرکت‌های هواپیمایی اعتقاد ندارم، تصریح کرد: شرکت‌های هواپیمایی باید مدل اقتصادی خود را تغییر دهند و با اصلاح الگوی اقتصادی و چرخه پروازی و ظرفیت تعمیر و نگهداری باید هزینه‌ها مدیریت شود.

محمدی بخش در خصوص گران فروشی بلیت هواپیما از سوی برخی واسطه ها و فروش چارتری پروازها، افزود: دامنه نرخی برای قیمت بلیت هواپیما تعیین شده و تمامی شرکت‌های هواپیمایی و ارائه دهندگان بلیت موظفند بر اساس آن اقدام به فروش هواپیما کنند و چنانچه قیمتی در این بازار بالاتر از سقف نرخی تعیین شده باشد قطعا با آن برخورد خواهیم کرد و سازمان هواپیمایی با هیچ دستگاه و مجموعه ای تعارف ندارد.  البته بایستی مدل اقتصادی ایرلاین ها اصلاح شود و فروش چارتری بلیت هواپیما یکی از مدل های اقتصادی است که در آینده نزدیک چارچوب های مشخصی برای آن تعیین و اعلام خواهد شد.

رئيس سازمان هواپيمايي كشوري همچنين از عدم افزايش قيمت بليت هواپيما در سفرهاي نوروزي خبرداد و گفت: مسافران می توانند از طریق سامانه های تعریف شده شکایات خود را در خصوص تخلفات پروازهای نوروزی اعلام کنند و به طور حتم شکایات پیگیری خواهد شد و در سه مرحله از جمله تذکر کتبی، اخطار رسمی و برخورد قضایی و تعزیزاتی با شرکت های هواپیمایی برخورد خواهد شد.

محمدي بخش در خصوص کف قیمت بلیت هواپیما افزود: درآمد ایرلاین‌ها با ایمنی پرواز ارتباط مستقیم دارد اما این به معنای گران فروشی نیست و آنچه در مورد كف نرخ ها اعلام شد اين بود كه شركت هاي هواپيمايي در زمان فروش بلیت‌ها باید حداقل هزینه‌ها از جمله؛ نرخ سوخت و بیمه را لحاظ كنند.

وي از افزايش پروازهاي نوروز 1401 خبر داد و گفت: صنعت هوانوردي با گذشت بيش از دو سال از شيوع بيماري كرونا امسال فعاليت مضاعفي را تجربه خواهد كرد و با افزايش چشمگير پروازهاي نوروزي مواجه خواهيم بود.

محمدي بخش درباره آخرین وضعیت پروازهای نوروزی گفت: تاکنون بالغ بر ۹۰۰ مجوز پرواز فوق العاده در مسیرهای داخلی برای ایرلاین های مختلف صادر شده تا در ایام نوروز فارغ از برنامه پروازی خودشان مسافران را جابه جا کنند همچنین در مسیرهای خارجی ۹۰۰ مجوز پیش بینی کردیم که یکی از مقاصد پرتردد در پروازهای خارجی کشور عراق و عتبات عالیات است.

 

تصاویر
  • رشد پروازهاي نوروزي پس از دو سال از شيوع بيماري كرونا
  • رشد پروازهاي نوروزي پس از دو سال از شيوع بيماري كرونا
  • رشد پروازهاي نوروزي پس از دو سال از شيوع بيماري كرونا
  • رشد پروازهاي نوروزي پس از دو سال از شيوع بيماري كرونا
  • رشد پروازهاي نوروزي پس از دو سال از شيوع بيماري كرونا
ثبت امتیاز
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: