X
دوشنبه، 30 مهر 1397 | Article Rating
 

آغاز پروازهای اربعین از دو روز دیگر/صدور 484 مجوز پرواز فوق العاده در ایام اربعین حسینی

رضا جعفرزاده با بیان اینكه تاكنون 484 مجوز پرواز فوق العاده برای شركت های هواپیمایی در ایام اربعین صادر شده است، اظهارداشت: از این تعداد 397 مجوز برای شركت های هواپیمایی داخلی و 87 مجوز برای شركت هواپیمایی العراقیه صادر شده است.

وی تصریح كرد: تعداد دفاتر فروش بلیت شركت های هواپیمایی ایرانی 17 دفتر و تعداد دفاتر فروش بلیت شركت هواپیمایی العراقیه 7 دفتر اعلام شده همچنین تعداد سایت های فروش اینترنتی شركت العراقیه 5 مركز و تعداد سایت های فروش اینترنتی شركت های ایرانی 5 مركز تعیین شده كه بر روی سایت سازمان هواپیمایی كشوری به آدرس www.cao.ir در دسترس است.

جعفرزاده افزود: براساس برنامه ریزی های انجام شده بازرسی منسجم توسط بازرسان دفتر نظارت سازمان هواپیمایی كشوری به اتفاق سازمان تعزیرات حكومتی و سازمان حمایت به صورت مستمر از آغاز پروازها تا پایان پروازهای اربعین انجام خواهد شد.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی كشوری همچنین گفت: با عنایت به افزایش پروازهای شرکت های هواپیمایی به مقصد کشور عراق در ایام اربعین حسینی و به منظور حفظ و ارتقاء هر چه بیشتر ایمنی زائران محترم کربلای معلی، برنامه ویژه ای برای بازرسی از هواپیماهای آماده به خدمت شرکتهای هواپیمایی ایرانی و عراقی از تاریخ اول آبان تا 12 آبان در دو فرودگاه امام خمینی(ره) و شهید هاشمی نژاد مشهد مقدس به عنوان پرترافیك تریم فرودگاهها اجرا خواهد شد.

وی اظهارداشت: بازرسان استاندارد پرواز در قالب 5 تیم بازرسی و در ساعات مختلف شبانه روز در این ایام به رعایت الزامات مختلف فنی- عملیاتی از سوی شركت های پروازی هوایی نظارت خواهند كرد بازرسی ها به گونه ای برنامه ریزی و اجرا خواهد شد كه موجب تاخیر پروازها نشود این بازرسی ها با رویه جدید و مطابق مقرراتی كه در اتحادیه اروپا نیز مورد استفاده قرار می گیرد، اجرا می شود.

جعفرزاده با بیان اینكه در سامانه حقوق مسافر امكان درخواست شكایت به صورت ویژه در خصوص پروازهای اربعین راه اندازی شده است توصیه كرد: زائران محترم  می توانند هر گونه تخلف احتمالی را از این طریق اطلاع دهند تا اقدامات لازم صورت گیرد.

ثبت امتیاز
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: